Imieniny: Maury

INFO
OGŁOSZENIE

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który posiadał środki odurzające oraz broń bez zezwolenia. Dodatkowo, jest podejrzany o kierowanie pod działaniem narkotyków. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21.08.22) przed południem. Uwagę kierowcy podróżującego drogą nr W251 w rejonie Sarbinowa, zwrócił pojazd osobowy znajdujący się na poboczu. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z dyżurnym żnińskiej Policji.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zastali pojazd marki Renault, z widocznymi uszkodzeniami w przedniej jego części. Za kierownicą spał mężczyzna. 25-latek utrzymywał, że miał awarię koła, dlatego wjechał do przydrożnego rowu. Jednak nienaturalne zachowanie mieszkańca gminy Żnin wzbudziło podejrzenia policjantów. Przeszukali jego samochód, w rezultacie czego znaleźli worek strunowy, a w nim zawiniątka z folii aluminiowej z metaamfetaminą o łącznej wadze blisko 45 gram. Ujawnili ponadto broń palną gazową wraz z magazynkiem i nabojami, na którą wymagane jest zezwolenie. Mundurowi sprawdzili kierowcę alkomatem, który wykluczył obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast narkotester potwierdził obecność narkotyków w jego organizmie.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Pobrano także krew do badań laboratoryjnych. W poniedziałek, 22 sierpnia br. mieszkaniec gminy Żnin usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu pod ich wpływem. We wtorek, 23 sierpnia prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem.

Żninianinowi grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

źródło: tekst i fot KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA