Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego i Izby Celnej odnaleźli w lokalu należącym do 39-letniego mieszkańca  gminy Żnin tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy.  Za posiadanie  tytoniu i alkoholu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Żnin posiada nielegalny alkohol i tytoń. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. W dniu 15 lutego wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego  w Bydgoszczy oraz Izby Celnej w Toruniu udali się do miejsca zamieszkania 39-latka.  Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze odnaleźli 27 butelek plastikowych o pojemności 0,9 litra z alkoholem, 40 kilogramów tytoniu w postaci cygar różnych marek oraz pół kilograma tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy.

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę blisko 20 000 złotych. Zabezpieczone towary razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA