Imieniny: Agaty, Adelajdy

INFO

Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego i Izby Celnej odnaleźli w lokalu należącym do 39-letniego mieszkańca  gminy Żnin tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy.  Za posiadanie  tytoniu i alkoholu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Żnin posiada nielegalny alkohol i tytoń. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. W dniu 15 lutego wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego  w Bydgoszczy oraz Izby Celnej w Toruniu udali się do miejsca zamieszkania 39-latka.  Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze odnaleźli 27 butelek plastikowych o pojemności 0,9 litra z alkoholem, 40 kilogramów tytoniu w postaci cygar różnych marek oraz pół kilograma tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy.

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę blisko 20 000 złotych. Zabezpieczone towary razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

AUTOPROMOCJA