Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

W dniu dzisiejszym, około godz. 8: 50 w Cotoniu doszło do groźnego zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości do warunków jazdy i wjechał w budynek mieszkalny.

Jak przekazała nam sierż. sztab. Wioletta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, około godz. 8:48 dyżurny Policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Cotoniu. Jak ustalono na miejscu, kierowca samochodu ciężarowego jadący ze Żnina w kierunku Gniezna, jadąc na łuki drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych,  stracił przyczepność po czym zjechał na przeciwległy pas i uderzył w budynek mieszkalny. Kierowca tira był trzeźwy, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na szczęście w budynku mieszkalnym nie zamieszkiwały żadne osoby.

Przyczyny zdarzenia to niedostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz zły stan techniczny pojazdu - samochód miał wyciek oleju napędowego oraz nadmiernie zużyte ogumienie. Około godz. 10:15 ruch został wznowiony. Do tego czasu kierowcy jadący w kierunku Gniezna kierowani byli objazdami przez Lubcz i Bożacin.

 

 

 

REKLAMA
AUTOPROMOCJA