Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Jak przed chwilą dowiedzieliśmy się od sierż. sztab. Wiolety Burzych, Oficer Prasowej KPP w Żninie, po wielu badaniach lekarze określają stan zdrowia kierowcy Volkswagena Golfa jako ciężki. 

Około godziny 17:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymał informację o wypadku drogowym na krajowej "5" w miejscowości Rogowo, na skrzyżowaniu Rogowo - Rogówko.

 

Jak przekazała nam sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP w Żninie jadący w kolumnie od strony Gniezna w kierunku Żnina samochód ciężarowy Scania z naczepą zderzył się czołowo z osobowym Volkswagenem Golfem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy jadący przed ciężarówką, chciał skręcić w lewo, w kierunku Rogowa, jednak musiał zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodom jadącym z naprzeciwka. Kierowca samochodu ciężarowego, który jechał za nim  najprawdopodobniej nie zauważył  tego manewru i aby nie najechać na osobówkę, skręcił na przeciwległy pas zderzając się czołowo z osobowym Golfem.

 

 

Strażacy, aby wydostać  z pojazdu kierowcę użyli sprzętu hydraulicznego. Kierowca Golfa został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Na chwilę obecną nie jest znany jego stan zdrowia. Kierowca tira był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracują zastępy straży pożarnej ze Żnina i Rogowa oraz policja. Trasa w obydwie strony jest zablokowana. Kierowcy poruszają się wyznaczonym objazdem, przez Rogowo.

 

REKLAMA
AUTOPROMOCJA