Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

5 mandatów karnych, jedno pouczenie, zatrzymany nietrzeźwy motorowerzysta to efekt działań jakie przeprowadzili policjanci ze żnińskiego garnizonu podczas działań na drodze krajowej nr 5. Mundurowi skupili się na zatrzymywaniu tych kierujących, którzy ostrzegali „mruganiem” innych o kontroli drogowej.

21 maja 2017 r. w godzinach porannych  na drodze krajowej nr 5 policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie przeprowadzili działania nakierowane na ujawnianiem kierujących, którzy używają świateł drogowych niezgodnie z przepisami.

Policjanci zatrzymywali do kontroli drogowej kierowców, którzy przy użyciu „mrugających” świateł ostrzegali się wzajemnie o policyjnej kontroli. Podczas tych działań, w których uczestniczyło sześciu funkcjonariuszy policji, ujawniono 6 wykroczeń, za które nałożono 5 mandatów karnych. Wobec jednego kierującego policjanci zastosowali pouczenie.

Sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP w Żninie

Ponadto mundurowi zatrzymali kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało około 2 promili. Ten kierowca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA