Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

22-latek z gminy Rogowo odpowie za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

fot. KPP w Żninie


Do zdarzenia doszło 23 września. To wówczas wtedy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową żnińskiej komendy uzyskali informację, że 22-letni mieszkaniec gminy Rogowo poruszający się samochodem marki Volkswagen będzie posiadał niedozwolone substancje. Mundurowi postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Podejrzany pojazd mundurowi zauważyli na jednej z ulic Rogowa. Kierował nim młody mężczyzna. Policjanci polecili mu przejść do radiowozu i wydać środki, których posiadanie jest zabronione. 22-latek twierdził, że nic takiego nie posiada. Podczas przeszukania stał się nerwowy i odmówił wykonywania dalszych poleceń. Próbował przerwać wykonywane przez policjanta czynności i oddalić się z miejsca kontroli. Gdy mundurowy mu to uniemożliwił, złapał go za kurtkę i zaczął szarpać.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

22-latek został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Siedząc na tylnej jego kanapie usiłował wyrzucić woreczek strunowy z bryłką koloru brunatnego wyglądem przypominającą haszysz oraz mniejsze woreczki strunowe z białymi bryłkami wyglądem przypinającymi kryształ.

Policjanci przeszukali również pomieszczenia mieszkalne, zajmowane przez zatrzymanego. To doprowadziło do ujawnienia niewielkiej ilości suszu roślinnego. Następnego dnia
mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Spotkał się również z prokuratorem, który zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Teraz czeka go proces w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA