Imieniny: Norberta, Laurentego

INFO

 

 

Szanowni Rolnicy

 

Pszczoły i pozostałe zapylacze są naszym wspólnym dobrem, które musimy obowiązkowo chronić przed wytruciami.

Pszczelarze jako wybrańcy sprawują bezpośrednią opiekę nad życiem pszczół i ponoszą koszty ich utrzymania.

Pszczoły są głównymi zapylaczami roślin owadopylnych i podlegają ścisłej ochronie.

Apelujemy z całą mocą do ROLNIKÓW o bezpieczne i profesjonalne wykonywanie oprysków. Bezpieczne opryski to zabiegi wykonane po godzinach lotu pszczół i innych owadów zapylających czyli po godz. 19.00 wieczorem i do 4.00 rano.

Ponadto apelujemy do rolników o zaniechanie trujących oprysków na kwitnących rzepakach i w innych kwitnących uprawach oraz w sadach.

Opryski kwitnących rzepaków trują owady zapylające oraz miód i pyłek.

Uprawy owadopylne w czasie kwitnienia wymagają dobrego zapylenia za co wydadzą dobry plon.

Pszczelarze oraz miłośnicy owadów zapylających oczekują od ROLNIKÓW szacunku dla pszczół, zrozumienia powagi sprawy oraz współpracy w ochronie i obronie życia owadów zapylających.

 

CHCESZ BYĆ DOBRYM, SZANOWANYM I NOWOCZESNYM ROLNIKIEM ?

NIE TRUJ PSZCZÓŁ !!!

fot. pixabay.com

W piątek na żnińskim rynku, odbyła się kolejna zbiórka krwi dla policjantki Wiolety Burzych oraz innych potrzebujących. Zebrano ponad 26 litrów tego cennego leku. Dziękujemy za Waszą obecność.

Policjantka oraz pracownik zespołu kadr i szkolenia żnińskiej komendy spotkały się z maturzystami z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, aby porozmawiać o służbie w Policji. Wizyta była również dobrą okazją, aby pomówić o bezpieczeństwie młodych kierowców.

Powiat Żniński przymierza się do kolejnego remontu dróg na terenie powiatu. W styczniu br. został złożony wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi powiatowej 2350C Rudunek - Niestronno przez Zalesie, do dawnej drogi krajowej nr 5. 

Zainteresowanie Polaków bonem turystycznym w końcówce jego obowiązywania przerosło najśmielsze oczekiwania branży. W ostatnich trzech dniach polscy turyści dokonali trzy razy więcej rezerwacji niż przez cały styczeń i luty tego roku – wynika z analizy właściciela platformy Nocowanie.pl. – To dowód na to, jak bardzo potrzebny jest „nowy bon”. Zarówno turystom, jak i branży, przed którą wizja utrwalenia spadków, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach – podkreślają eksperci.

AUTOPROMOCJA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA