Żnin

Imieniny: Filipa, Judyty

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W dniu dzisiejszym Pałac Buckingham podał informację o tym, iż zmarł mąż królowej Elżbiety II, Książę Filip. Książę Edynburga dożył sędziwego wieku prawie 100 lat.

7 kwietnia obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Złóżmy życzenia lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitali, przychodni lekarskich i tym, którzy dbają o nasze zdrowie, by wiedzieli, że ich wspieramy.

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 1, 5 i 6 kwietnia już otrzymali 13-tą emeryturę. W tym roku to kwota 1250,88 zł brutto. Pozostali trzynastkę otrzymają wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

W Starostwie Powiatowym w Żninie kierownictwo wydziałów, na czele ze Starostą Żnińskim Zbigniewem Jaszczukiem oraz Wicestarostą Andrzejem Hłondem, podziękowało odchodzącemu na zasłużoną emeryturę, panu Januszowi Biegańskiemu – kierownikowi Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Powiat Żniński zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym PAŁUKI - POWIAT ŻNIŃSKI W OBIEKTYWIE.Celem konkursu jest:

- Popularyzacja i promocja walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych Pałuk, w tym Powiatu Żnińskiego,
- Promowanie sztuki fotografowania oraz rozbudzania i rozwijania zainteresowań przyrodniczych, kulturowych i turystycznych,
- Uwrażliwianie na piękno środowiska naturalnego,
- Gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji fotograficznej regionu,
- Promocja Pałuk – Powiatu Żnińskiego w wydawnictwach, mediach i materiałach realizowanych przez Organizatora.


Warunki uczestnictwa i zasady konkursu

- Udział w konkursie jest dobrowolny, bezpłatny i skierowany do mieszkańców obszaru LSR - Powiatu Żnińskiego.
- Wszystkie nadesłane prace powinny być związane z tematyką przyrody, kultury i turystyki a obejmować mogą jedynie obszar Pałuk - Powiatu Żnińskiego.
- Uczestnik może przesłać maksymalnie 5 zdjęć.
- Pliki z nadesłanymi fotografiami należy opisać według wzoru: Imię_Nazwisko_Tytuł zdjęcia.
- Zdjęcia muszą być oryginalnymi dziełami autora zapisanymi w formacie JPG o parametrach: rozdzielczość minimum 300 dpi o dłuższym boku w wymiarze nie mniejszym niż 2400 pixeli.
- Każdą fotografię należy wysłać wraz z wypełnionym formularzem metryczki stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu.
- Osoby niepełnoletnie biorące udział w konkursie muszą dołączyć do karty zgłoszenia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych stanowiącą załącznik nr 2 do regulaminu.
- Prace konkursowe wraz z podpisanymi załącznikami wskazanymi w regulaminie należy nadesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 3 kwietnia 2021 r. z dopiskiem Konkurs fotograficzny – „Pałuki - Powiat Żniński w obiektywie”.
 

Nagrody i wyróżnienia

W konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe wraz z gadżetami promocyjnymi Powiatu Żnińskiego. Wybrane zdjęcia zgłoszone w konkursie zostaną wykorzystane w albumie prezentującym walory przyrodnicze, kulturowe i turystyczne Pałuk - Powiatu Żnińskiego oraz przedstawione na wystawie zewnętrznej outdoorowej w ramach promocji regionu, która czasowo pojawiać się będzie w każdej z 6 gmin Powiatu Żnińskiego.

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA