Imieniny: Agaty, Adelajdy

INFO

Niewątpliwie do kultury zaliczyć należy działający od wielu lat męski chór „Moniuszko”. Bogatą działalnością „na niwie” może się poszczycić Żniński Dom Kultury. A w tamtych czasach, do których tu wracam, wielką rolę odgrywały lokalne instytucje sprawujące kulturalny mecenat w tej dziedzinie. Liderem takiego działania była moim zdaniem Powszechna Spółdzielnia Spożywców.

Dzisiejsze popołudnie, choć mroźne, upłynęło mieszkańcom Żnina na Jarmarku Bożonarodzeniowym pod Basztą. Jak co roku, było świątecznie, kolorowo i smacznie.

W dniu 12 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powierzenia zadań związanych z realizacją Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Żnina.

7 stycznia 2023 roku, na żnińskim rynku, odbędzie się zbiórka krwi dla naszej koleżanki Wiolety Burzych oraz innych potrzebujących. Nie może Was zabraknąć.

Podkom. Wioleta Burzych, pracująca do tej pory na stanowisku Oficera Prasowego Komendanta Powiatowej Policji w Żninie zmaga się z chorobą nowotworową. Potrzebna jest pomoc w walce z groźną chorobą. Niezbędne są środki na leczenie, konsultacje, wyjazdy. Okażmy wsparcie i pomoc! Wierzymy, że to możliwe!

AUTOPROMOCJA