Imieniny: Artura, Brunona

INFO
OGŁOSZENIE

Na ostatniej Sesji Rady Gminy Rogowo Wójt Gminy Tomasz Michalczak oraz Przewodniczący Rady Gminy Rogowo Dariusz Kośmider złożyli podziękowania i uhonorowali druhów Hieronima Grzeczkę i Andrzeja Krygra za wieloletnią pracę społeczną na rzecz Gminy Rogowo.

W dniu dzisiejszym, na terenie Cementowni Kujawy odbyła się sesja dialogu społecznego, na której przedstawiciele i eksperci Lafarge odpowiedzieli na zgłoszone przez reprezentantów lokalnych organizacji potrzeby. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na ich terenie. Przy okazji spotkania odbyło się uroczyste odsłonięcie ekologicznego muralu, który powstał w ramach konkursu Lafarge i Geocycle.

W sobotę, 3 września odbył się finał akcji 11. odsłony Narodowego Czytania. W tym roku królowały "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. W akcję po raz pierwszy włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie, która zorganizowała finał Narodowego Czytania w Chatce Rybaka nad Jeziorem Rogowskim.

W dniu 26 sierpnia 2022 r. Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk w obecności Wicestarosty Żnińskiego Andrzeja Hłonda, Dyrektora Powiatowego Zespołu Oświaty w Żninie Henryka Ciesielczyka oraz Sekretarza Powiatu Agnieszki Małeckiej, powierzył pełnienie funkcji w placówkach oświatowych.

W poniedziałek, 22 sierpnia pobrano próbki wody do badania, w związku z pojawieniem się w akwenie śniętych ryb. Decyzja o zamknięciu kąpieliska zapadła 24 sierpnia.

AUTOPROMOCJA