Imieniny: Heleny, Wiesławy

INFO
REKLAMA

Polska ma nie tylko szanse sprostać kryzysowi żywnościowemu, ale również zwiększyć poziom eksportu mięsa – mówił Lech Kołakowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas konferencji Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy. Pomimo kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią i wojną na Ukrainie polska branża mięsna w I kwartale bieżącego roku osiągnęła rekordowe wyniki.

Policyjny profilaktyk sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk odwiedziła dzieci w Przedszkolu Niepublicznym „U Boba” w Żninie. Podczas spotkania policjantka opowiedziała na czym polega praca mundurowych oraz przybliżyła zagadnienia z zakresu ruchu drogowego. Spotkanie z maluchami umilał policyjny Polfinek.

Powiat żniński rozpocznie wkrótce przebudowę drogi powiatowej w Sulinowie wraz z odwodnieniem. Inwestycja będzie kosztować 2.077.903 zł.

Zmarł Andrzej Czesław Jankowski, Zasłużony dla Powiatu Żnińskiego, propagator sportów wodnych i motorowodnych, założyciel Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie. 

Nabierają tempa prace związane z lokalizacją świetlicy w Uścikowie. Mieszkańcy wsi znajdującej się tuż przy granicy z gminą Janowiec Wielkopolski od lat oczekują na miejsce, w którym będą mogli się spotykać.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA