Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
OGŁOSZENIE

Artykuł sponsorowany

Budowanie masy mięśniowej jest jednym z najczęstszych i najbardziej podstawowych celów treningowych. Warto zatem wiedzieć, jakie odżywki i suplementy diety pomogą osiągnąć upragniony cel. Wynika to z faktu, że suplementacja obok diety i treningu, jest trzecim kluczowym składnikiem, który pomaga zmaksymalizować efekty tych dwóch pierwszych części składowych budowania masy mięśniowej. Co więcej, w tym przypadku może być niezwykle przydatna, za sprawą łatwego zbudowania nadwyżki kalorycznej. Warto zatem przyjrzeć się temu, które z odżywek na masę będą najbardziej pomocne.

Odżywka na masę? - wybierz gainera

 

Wśród odżywek na masę od wielu lat jednym z najczęstszych wyborów jest gainer. Jest to odżywka węglowodanowo-białkowa, której jest kilka rodzajów. Rozróżnia się je na podstawie tego, jaką ilość białka posiadają w swoim składzie. Najczęściej można się spotkać z tymi, które posiadają od 10% do 50% białka i klasyfikuje się je co 10% (10, 20, 30…). Natomiast węglowodany są najbardziej liczną substancją w składzie gainera i co ciekawe, występują w formie cukrów prostych oraz złożonych.

 

Odżywki typu gainer często posiadają inne substancje uzupełniające, jednak będą to dość małe ilości. Spotkać się można w odżywkach na masę z glutaminą, aminokwasami rozgałęzionymi (BCAA), a także z tłuszczami. To wszystko sprawia, że gainer pozwala na zbudowanie wartościowej nadwyżki kalorycznej, odpowiednio odżywiając mięśnie. Świetnie sprawdzi się zatem na potrzeby suplementacji okołotreningowej, zarówno na potrzeby dostarczenia odpowiedniej energii mięśniom do treningu, jak i ich regeneracji po zakończeniu ćwiczeń.

 

Wybierając odżywkę na masę dla siebie, warto kierować się własną sytuacją. Należy wziąć pod uwagę zdrowie, wyjściową masę ciała, cel treningowy itp. Wtedy łatwiej będzie wybrać najbardziej odpowiedniego gainera. Jednak bardzo ważne jest także to, aby po prostu mieć i móc w czym wybierać. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_na_mas%C4%99-k142.html), który w swojej ofercie posiada dużo pozycji różnego rodzaju odżywek na masę, które można swobodnie dopasować do własnej sytuacji w celu jak najbardziej efektywnej maksymalizacji efektów.

 

Jakie inne odżywki na masę warto przyjmować?

 

Warto jednak pamiętać, że gainer nie jest jedyną odżywką na masę, która pozwoli osiągnąć upragniony cel treningowy. To na jaki suplement padnie decyzja, powinno być uzależnione od konkretnej sytuacji. Warto zatem zwrócić uwagę na inne odżywki i suplementy diety, które również z powodzeniem pozwolą efektywnie zbudować masę mięśniową. Co można do nich zaliczyć?

  • Kreatyna - jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów, a zatem jej działanie jest potwierdzone naukowo. Istnieje jej wiele rodzajów, jednak uznaje się, że monohydrat jest najbardziej przebadany, a zatem może być najbardziej efektywny.

 

  • BCAA - znajdują się w nich aminokwasy rozgałęzione, które składają się na białko. To one w największym stopniu znajdują się w mięśniach i są ich budulcem. Prostsza forma, w porównaniu z białkiem serwatkowym, pozwala na szybsze uwalnianie w organizmie, a zatem najlepiej przyjmować BCAA na krótko przed lub po treningu.

 

  • Odżywki białkowe - te można przyrównać do gainera, jednak w tym przypadku, większą część składu zajmuje białko (najczęściej serwatkowe). Są odżywki o 100% składzie, jednak te najbardziej popularne posiadają go w nieco mniejszych ilościach, a sam skład jest dopełniany najczęściej właśnie węglowodanami, do nawet 20%.

 

Szukając odpowiedniej odżywki na masę dla siebie, warto przejść do sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/). Można tam znaleźć wszystkie odżywki i suplementy diety, które mogą się przydać nie tylko osobom aktywnym fizycznie, ale także tym, które nie uprawiają regularnie sportu. 

 

AUTOPROMOCJA