Imieniny: Boguslawa, Tekli

INFO

Powiat Żniński przymierza się do kolejnego remontu dróg na terenie powiatu. W styczniu br. został złożony wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi powiatowej 2350C Rudunek - Niestronno przez Zalesie, do dawnej drogi krajowej nr 5. 

fot. screen Google Maps

Droga powiatowa od dawnej DK 5 w kierunku Ryszewa, w gminie Rogowo w fatalnym stanie jest od wielu lat. Wielokrotnie o remont tej drogi ubiegali się radni gminni Julita Marciniak i Dariusz Kośmider oraz radny powiatowy Paweł Koperski. Teraz jest szansa na jej remont. Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie, w imieniu Powiatu Żnińskiego złożył wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie tej inwestycji.

Po oddaniu całego odcinka drogi S5, w szczególności ci, którzy jadą na północ, kierunek nad morze z okolic Mogilna i Dąbrowy, wszyscy przemieszczają się na węzeł Lubcz tą drogą. W Lubczu droga jest w fatalnym, wręcz tragicznym stanie. Złożony jest wniosek u wojewody na odcinek od Ryszewa do dawnej "piątki", o długości 4 700km. Złożyliśmy celowo jeden wniosek na drogę, a można było złożyć dwa, żeby otrzymać dofinansowanie i zrobić tą drogę. Mamy ciche przyżeczenie wojewody, że każda gmina otrzyma dofinansowanie na jedno zadanie, dlatego złożyliśmy tylko jedno.

Starosta Żniński, Zbigniew Jaszczuk

W roku ubiegłym, na doraźną naprawę drogi od Ryszewa w kierunku dawnej DK5, Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie wykorzystał 100 ton masy na gorącą oraz 25 ton masy na zimno. W roku bieżącym, w okresie 3 miesięcy od stycznia do marca, już wbudowano 20 ton masy na gorąco i 8 ton masy na zimno. 

Jeśli Powiat Żniński otrzyma dofinansowanie na remont w/w drogi zostanie położona nowa nakładka z masy bitumicznej wraz z poboczami. Całkowity koszt inwestycji zgonie z kosztorysem to ponad 2 mln 300 tys. zł. Wysokość dofinansowania to 50 procent. 

(red)

AUTOPROMOCJA
REKLAMA