Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

Zimowa pora to czas, kiedy mogileńscy policjanci podejmują wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na pomoc wszystkim, którzy są bardziej narażeni na zamarznięcie – bezdomni, samotni, bezradni. Osoby te w szczególny sposób cierpią z powodu nadejścia zimy i niskiej temperatury otoczenia.

 

fot. KPP Mogilno

Chcąc zabezpieczyć się przed chłodem nocują w różnych, nie zawsze bezpiecznych miejscach, piją alkohol, rozpalają ogniska, których w żaden sposób nie kontrolują. Utrzymujące się niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego mogileńscy dzielnicowi przystąpili do kontroli miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

Dzielnicowi kontrolowali miejsca na terenie miasta m.in. pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy. Policjanci w każdym przypadku starają się przekonać bezdomnych do skorzystania z możliwości pomocy ośrodków zapewniających nocleg i ciepły posiłek. Powracają do takich miejsc wielokrotnie, sprawdzając je po raz kolejny. Takie działania trwać będą przez cały okres zimowy.

fot. KPP Mogilno

Nigdy nie przechodźmy obojętnie obok drugiego człowieka. Często wystarczy jeden telefon, aby każdy kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Jeżeli jesteś zaniepokojony sytuacją osoby bezdomnej lub samotnej informuj o takich przypadkach służby porządkowe.  Policjanci na pewno sprawdzą takie zgłoszenie, nawet anonimowe.REKLAMA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA