Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

Dzielnicowy  z Komisariatu Policji w Barcinie st. asp. Karol Krawczyk na prośbę rodziców i nauczycieli przeprowadził zajęcia profilaktyczne w trzech V-tych  klasach Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.  Tematem zajęć była cyberprzemoc. 

 

fot. KPP Żnin


Dzielnicowy z barcińskiego komisariatu st. asp. Karol Krawczyk przeprowadził pogadanki w trzech V-tych klasach Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Zajęcia poświęcone były zagrożeniom wynikającym z korzystania z internetu oraz telefonów komórkowych. Policjant zaznaczył, że młodzież często podejmuje działania uznawane za cyberprzemoc nie mając przy tym świadomości ich konsekwencji. Obecnie rozwój mediów elektronicznych i ich specyfika sprawiają, że ofiara cyberprzemocy nie może sobie poradzić z trudną sytuacją, co w konsekwencji może doprowadzić do tragedii.

fot. KPP w Żninie

Cyberprzemoc jest formą agresji polegające na poniżaniu, wyśmiewaniu, zastraszaniu czy publikacji kompromitujących treści lub zdjęć. Dzielnicowy radził jak bezpiecznie korzystać z sieci.  Przestrzegał przed ujawnianiem danych osobowych, haseł czy danych dostępowych do portali społecznościowych. Policjant poinformował, jakie konsekwencje grożą za popełnienie tego rodzaju przestępstw. Po wysłuchaniu prelekcji młodzież chętnie zadawała pytania i z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w dyskusji.

REKLAMA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA