Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

Trwa wielkie podliczanie zebranych przez wolontariuszy pieniędzy podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Pałukach, we wszystkich gminach łącznie zebrano 212 981,22 zł.

Rogowo

Impreza w Rogowie rozpoczęła się o godzinie 16:00 w sali Gminnego Domu Kultury. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Rogowie, chór Aster oraz Młodzieżowa Orkiestra Pałuk. Uczniowie Zespołu Publicznych Szkół zaprezentowali pokaz układów gimnastycznych. Po zakończeniu występów przeprowadzono aukcję orkiestrowych gadżetów, a na scenie teatr Alternatywa zaprezentował spektakl „Pan Kazimierz, czyli ostatni zajazd stolicy do kaplicy. Historia matrymonialna o siedmiu narzeczonych dla sześciu braci”. Tradycyjnie o 20:00 światełko do nieba puścili wszyscy biorący udział w imprezie. 25 Finał WOŚP w Rogowie zakończył koncert discopolowego zespołu Dandi Dance. Zebrano 8 843,79 zł oraz 5,54 euro.

Janowiec Wielkopolski

25. Finał WOŚP jako pierwsi zaczęli obchodzić janowieckie morsy, Morsy Temidy. Jubileuszowe granie upamiętnili wspólną kąpielą w Wełnie. Około południa rozpoczęli licytację gadżetów klubu Morsy Temidy, a po jej zakończeniu zaprosili wszystkich do wspólnego ogniska na przystani kajakowej w Janowcu Wielkopolskim. O godzinie 19:00 przy Szkole Podstawowej rozpoczęto licytację gadżetów, był grill i tort. Imprezę zakończono światełkiem do nieba. Zebrano 18 105, 50zł.

Gąsawa

W Gąsawie podczas Finału WOŚP sceną zawładnęły dzieci i młodzież z Gąsawskiego Przedszkola, Zespołu Publicznych Szkół w Gąsawie, Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich, Ogniska Muzycznego i Kółka Teatralnego działające przy GOK. Imprezę uświetnił również występ grupy tanecznej STYLERS. Przez cały czas można było skorzystać z pomiaru ciśnienia i cukru, napić się gorącej kawy oraz skosztować słodkości. Wolontariusze w Gąsawie zebrali 6020,67 zł

fot. archiwum GOK


Łabiszyn

WOŚP'owe granie rozpoczęło się o 18:30 w parku na łabiszyńskiej wyspie. Na scenie wystąpiła młodzież z sekcji muzycznej działającej przy Łabiszyńskim Domu Kultury oraz zespół The Boogie Shoes. Dodatkowo w czasie kwesty można było zakupić książkę podczas kiermaszu książek czy kupić los na loterii fantowej Pani Marii Dworackiej i uczniów ZS w Łabiszynie. Państwo Bożena i Aleksander Krajeńscy ufundowali dla wszystkich kwestujących wolontariuszy słodki poczęstunek. O 20:00 tradycyjne światełko do nieba i pokaz fajerwerków przygotowali strażacy z OSP Łabiszyn. Zebrano: 5 345,00zł oraz 5 euro i 1 złotą obrączkę.

fot. archiwum ŁDK


Żnin

W Żninie 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął bieg „Policz się z cukrzycą”. Na scenie wystąpiły Pałuczanki, Czerwone Róże, zespół Jaśmin, Studio Piosenki, a także muzycy z Zespołu Szkół Specjalnych. Można było uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez żnińskich harcerzy. Malowaliśmy też wrak samochodu podstawionego przez firmę Kapral-Car pod okiem artystki Ilony Gawrońskiej. Pomalowaną maskę, z pociętego przy pomocy specjalistycznego sprzętu przez żnińskich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej samochodu, licytowaliśmy potem podczas aukcji. Ponadto w sali widowiskowej ŻDK wystąpił zespół Sierżant Baker, KateLess oraz Ewa Kryza. O 20.00 na rynku odbyło się „światełko do nieba”, podczas którego mieszkańcy Żnina mogli skosztować żurku. W tym dniu zebrano 38 711,62 zł.

fot. archiwum UM Żnin


Barcin

W Barcinie Finał Orkiestry rozpoczął się dzień wcześniej Nocną Sztafetą BOSiR dla WOŚP . W niedzielę natomiast o 13:00 wystartowali biegacze biorący udział w biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. O godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej wystąpili: Szkoła Gry Allegro, Olivia Bella Rybczyńska z zespołem, grupy taneczne Arka Milarskiego, wokaliści MDK w Barcinie, grupa tańca współczesnego Natalii Kopydłowskiej oraz KISSI. Ponadto przygotowano liczne licytacje i kiermasz książek.W Barcinie wolontariusze zebrali 43 918,04 zł.

fot. archiwum Domu Kultury


Damasławek

W Damasławku Finał rozpoczął się w Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpili: grupa taneczna Brzdące, uczniowie ZSP Damasławek, dzieci z Przedszkola Damasławek i Niemczyn, Formacja taneczna Chatelet, Zespół taneczny z SP Niemczyn oraz zespół wokalny z ZSP Damasławek. Ponadto licytowano gadżety WOŚP oraz atrakcje ufundowane przez sponsorów m.in. lot zapoznawczy szybowcem, Voucher dla 4 osób do Silverado City, tort, koszulka Karola Linetty. Podczas Finału zebrano 10 922,26 zł oraz 47,52 euro.

fot. archiwum GOK Damasławek

Szubin

W Szubinie finał WOŚP rozpoczął się już o godzinie 15:00. Na scenie w sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury przed publicznością wystąpiły dzieci i młodzież oraz sekcje działające przy SDK. Po zakończeniu części artystycznej strażacy z OSP Szubin zaprezentowali pokaz ratownictwa oraz mierzyli ciśnienie. Przez cały czas trwania imprezy można było pomalować swoją twarz czy skosztować pyszności, które przygotował Pensjonat Stary Browar. Po godzinie 18:00 na scenie wystąpił zespół Dandi Dance, a imprezę zakończono światełkiem do nieba. W Szubinie zebrano 48 106,49 zł.

Dąbrowa

W Dąbrowie podczas Finału Orkiestry trwała akcja  DKMS - zostań dawcą szpiku kostnego oraz akcja oddawania krwi. Ponadto przez cały czas licytowano przedmioty „Niespodzianki”, sprzedawano słodkości oraz wiejski chleba ze smalcem. Wolontariuszki Sopo i Seher malowały twarze, prezentowano motocykle i stare auta, zachęcano do wspólnych zabaw sportowych. Podczas Finału zebrano 18 582,17 zł.

fot. UG Dąbrowa


Kcynia

W Kcyni wolontariusze rozpoczęli kwestę już o godz. 8:30. Natomiast w siedzibie Gminnego Centrum Kultury  i Biblioteki można było wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek „Gwiazdy Świecą nad stajenką” oraz śpiewać kolędy z chórami Akatyst i Cantemus. Od godziny 18:00 dj Wodzirej Wolfi prowadził dyskotekę dla wszystkich mieszkańców Kcyni. W Kcyni zebrano 14 425,68 zł.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA