Imieniny: Marioli, Wienczyslawa

INFO

Trwa wielkie podliczanie zebranych przez wolontariuszy pieniędzy podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Pałukach, we wszystkich gminach łącznie zebrano 212 981,22 zł.

Rogowo

Impreza w Rogowie rozpoczęła się o godzinie 16:00 w sali Gminnego Domu Kultury. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Rogowie, chór Aster oraz Młodzieżowa Orkiestra Pałuk. Uczniowie Zespołu Publicznych Szkół zaprezentowali pokaz układów gimnastycznych. Po zakończeniu występów przeprowadzono aukcję orkiestrowych gadżetów, a na scenie teatr Alternatywa zaprezentował spektakl „Pan Kazimierz, czyli ostatni zajazd stolicy do kaplicy. Historia matrymonialna o siedmiu narzeczonych dla sześciu braci”. Tradycyjnie o 20:00 światełko do nieba puścili wszyscy biorący udział w imprezie. 25 Finał WOŚP w Rogowie zakończył koncert discopolowego zespołu Dandi Dance. Zebrano 8 843,79 zł oraz 5,54 euro.

Janowiec Wielkopolski

25. Finał WOŚP jako pierwsi zaczęli obchodzić janowieckie morsy, Morsy Temidy. Jubileuszowe granie upamiętnili wspólną kąpielą w Wełnie. Około południa rozpoczęli licytację gadżetów klubu Morsy Temidy, a po jej zakończeniu zaprosili wszystkich do wspólnego ogniska na przystani kajakowej w Janowcu Wielkopolskim. O godzinie 19:00 przy Szkole Podstawowej rozpoczęto licytację gadżetów, był grill i tort. Imprezę zakończono światełkiem do nieba. Zebrano 18 105, 50zł.

Gąsawa

W Gąsawie podczas Finału WOŚP sceną zawładnęły dzieci i młodzież z Gąsawskiego Przedszkola, Zespołu Publicznych Szkół w Gąsawie, Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich, Ogniska Muzycznego i Kółka Teatralnego działające przy GOK. Imprezę uświetnił również występ grupy tanecznej STYLERS. Przez cały czas można było skorzystać z pomiaru ciśnienia i cukru, napić się gorącej kawy oraz skosztować słodkości. Wolontariusze w Gąsawie zebrali 6020,67 zł

fot. archiwum GOK


Łabiszyn

WOŚP'owe granie rozpoczęło się o 18:30 w parku na łabiszyńskiej wyspie. Na scenie wystąpiła młodzież z sekcji muzycznej działającej przy Łabiszyńskim Domu Kultury oraz zespół The Boogie Shoes. Dodatkowo w czasie kwesty można było zakupić książkę podczas kiermaszu książek czy kupić los na loterii fantowej Pani Marii Dworackiej i uczniów ZS w Łabiszynie. Państwo Bożena i Aleksander Krajeńscy ufundowali dla wszystkich kwestujących wolontariuszy słodki poczęstunek. O 20:00 tradycyjne światełko do nieba i pokaz fajerwerków przygotowali strażacy z OSP Łabiszyn. Zebrano: 5 345,00zł oraz 5 euro i 1 złotą obrączkę.

fot. archiwum ŁDK


Żnin

W Żninie 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął bieg „Policz się z cukrzycą”. Na scenie wystąpiły Pałuczanki, Czerwone Róże, zespół Jaśmin, Studio Piosenki, a także muzycy z Zespołu Szkół Specjalnych. Można było uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez żnińskich harcerzy. Malowaliśmy też wrak samochodu podstawionego przez firmę Kapral-Car pod okiem artystki Ilony Gawrońskiej. Pomalowaną maskę, z pociętego przy pomocy specjalistycznego sprzętu przez żnińskich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej samochodu, licytowaliśmy potem podczas aukcji. Ponadto w sali widowiskowej ŻDK wystąpił zespół Sierżant Baker, KateLess oraz Ewa Kryza. O 20.00 na rynku odbyło się „światełko do nieba”, podczas którego mieszkańcy Żnina mogli skosztować żurku. W tym dniu zebrano 38 711,62 zł.

fot. archiwum UM Żnin


Barcin

W Barcinie Finał Orkiestry rozpoczął się dzień wcześniej Nocną Sztafetą BOSiR dla WOŚP . W niedzielę natomiast o 13:00 wystartowali biegacze biorący udział w biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. O godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej wystąpili: Szkoła Gry Allegro, Olivia Bella Rybczyńska z zespołem, grupy taneczne Arka Milarskiego, wokaliści MDK w Barcinie, grupa tańca współczesnego Natalii Kopydłowskiej oraz KISSI. Ponadto przygotowano liczne licytacje i kiermasz książek.W Barcinie wolontariusze zebrali 43 918,04 zł.

fot. archiwum Domu Kultury


Damasławek

W Damasławku Finał rozpoczął się w Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpili: grupa taneczna Brzdące, uczniowie ZSP Damasławek, dzieci z Przedszkola Damasławek i Niemczyn, Formacja taneczna Chatelet, Zespół taneczny z SP Niemczyn oraz zespół wokalny z ZSP Damasławek. Ponadto licytowano gadżety WOŚP oraz atrakcje ufundowane przez sponsorów m.in. lot zapoznawczy szybowcem, Voucher dla 4 osób do Silverado City, tort, koszulka Karola Linetty. Podczas Finału zebrano 10 922,26 zł oraz 47,52 euro.

fot. archiwum GOK Damasławek

Szubin

W Szubinie finał WOŚP rozpoczął się już o godzinie 15:00. Na scenie w sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury przed publicznością wystąpiły dzieci i młodzież oraz sekcje działające przy SDK. Po zakończeniu części artystycznej strażacy z OSP Szubin zaprezentowali pokaz ratownictwa oraz mierzyli ciśnienie. Przez cały czas trwania imprezy można było pomalować swoją twarz czy skosztować pyszności, które przygotował Pensjonat Stary Browar. Po godzinie 18:00 na scenie wystąpił zespół Dandi Dance, a imprezę zakończono światełkiem do nieba. W Szubinie zebrano 48 106,49 zł.

Dąbrowa

W Dąbrowie podczas Finału Orkiestry trwała akcja  DKMS - zostań dawcą szpiku kostnego oraz akcja oddawania krwi. Ponadto przez cały czas licytowano przedmioty „Niespodzianki”, sprzedawano słodkości oraz wiejski chleba ze smalcem. Wolontariuszki Sopo i Seher malowały twarze, prezentowano motocykle i stare auta, zachęcano do wspólnych zabaw sportowych. Podczas Finału zebrano 18 582,17 zł.

fot. UG Dąbrowa


Kcynia

W Kcyni wolontariusze rozpoczęli kwestę już o godz. 8:30. Natomiast w siedzibie Gminnego Centrum Kultury  i Biblioteki można było wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek „Gwiazdy Świecą nad stajenką” oraz śpiewać kolędy z chórami Akatyst i Cantemus. Od godziny 18:00 dj Wodzirej Wolfi prowadził dyskotekę dla wszystkich mieszkańców Kcyni. W Kcyni zebrano 14 425,68 zł.

REKLAMA
AUTOPROMOCJA