Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

Co to jest cyberprzestępczość i cyberprzemoc? Czy korzystanie z Internetu jest ryzykowne i niebezpieczne? Na te i na kilkanaście innych pytań odpowiedzieli dzieciom mogileńscy policjanci.

fot. KPP w Mogilnie


„Bezpieczeństwo w sieci” – pod takim hasłem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie przeprowadzili spotkanie z dziećmi i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie. Funkcjonariusze pionu kryminalnego i prewencji uświadomili najmłodszym użytkownikom komputera i Internetu, dlaczego ich bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone bardziej niż innych. Opowiedzieli jakie negatywne skutki niesie zupełnie swobodne korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec.

Stróże prawa przestrzegali o skutkach prawnych przestępstw w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co grozi za rozpowszechnianie w Internecie materiałów bez zgody autora, umieszczanie obraźliwych i wulgarnych informacji, zdjęć czy filmów. Policjanci wręczyli dzieciom również tzw. umowy korzystania z Internetu. Jest to zbiór zasad, którymi  będą kierować się najmłodsi podczas korzystania z sieci.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA