Imieniny: Artura, Brunona

INFO
OGŁOSZENIE

Od 2 dni na odcinku nr 6 Szubin-Jaroszewo trwa wycinka drzew w Lasach Państwowych pod budowę drogi ekspresowej S5. Na odcinku nr 7 Jaroszewo – granica województwa Nadleśnictwo Gołąbki czeka na uzyskanie stosownych pozwoleń.

fot. archiwum własneNadleśnictwo Szubin

Jak przekazał nam nadleśniczy Grzegorz Guzd na odcinku 5 Białe Błota – Szubin i 6 Szubin- Jaroszewo, na wykonanie wycinki lasu i uprzątnięcie drzew są już podpisane umowy z wykonawcą. Jeśli chodzi o odcinek 6, wszystkie formalności, łącznie z derogacją środowiskową są dopełnione i pierwsze piły „zostały odpalone” we wtorek, 24 stycznia.

Na odcinku 5 Białe Błota – Szubin  wystąpiły problemy proceduralne po stronie wykonawcy, związane z pozwoleniami i projektem. Kiedy Nadleśnictwo Szubin otrzyma informacje, że wszystkie sprawy formalne, prawne i pozwoleniowe są dopięte, wówczas rozpocznie się wycinka lasu.

Do 25 lutego zgodnie z pozwoleniem środowiskowym wszystkie drzewa na odcinku 5 i 6 powinny zostać wycięte. Łącznie jest to 19 ha, czyli 4 400m drzewa do pozyskania. Do końca marca powinny zostać uprzątnięte gałęzi.

Nadleśnictwo Gołąbki

W nadleśnictwie Gołąbki, a dokładniej w lasach państwowych na terenie gminy Rogowo do wycinki zostało wytypowanych 23 ha lasu. Walenty Szymczak, Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Gołąbki przekazał nam, że obecnie Nadleśnictwo Gołąbki nie otrzymało decyzji na oddrzewienie. Być może na początku lutego wszystkie formalności zostaną dopięte i na odcinku 7 rozpocznie się wycinka drzew.

Za miedzą 83 % robót wykonanych

Na terenie województwa wielkopolskiego, przy granicy z województwem kujawsko - pomorskim praca wre. Na dzień 23 stycznia wykonano 82,9 % zaplanowanych robót drogowo - mostowych przy udziale finansowych na poziomie 96, 53%. Po zakończeniu inwestycji, planowanej na lipiec 2017 droga ekspresowa S5 w Mielnie połączy się z S5 na terenie naszego województwa.

fot. archwium własne / węzeł w Mielnie
AUTOPROMOCJA