Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

Żnińska Placówka Gazownicza, w nowym wyremontowanym budynku, będzie ponownie świadczyć usługi dla mieszkańców Pałuk.

fot. Małgorzata Brzykca


Nowy wyremontowany obiekt czyli biuro, zaplecze socjalne, kuchnię i łazienkę zaprezentował podczas uroczystego otwarcia Dyrektor Zakładu Gazowniczego z Bydgoszczy, Sebastian Latanowicz.

Żnińska gazownia została wyłączona około 18 miesięcy temu, ponownie działa od 1 stycznia br. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Dlaczego ponownie otworzyliśmy placówkę w Żninie? Po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji sieci gazowej na terenie Żnina i Powiatu żnińskiego. Gazownia będzie obsługiwała 13 tysięcy odbiorców, a składa się z 366 km sieci, ponad 4 700 przyłączy gazowych, około 10 stacji pierwszego stopnia i 16 drugiego stopnia.

Dyrektor Zakładu Gazowniczego z Bydgoszczy, Sebastian Latanowicz

Gazownia w Żninie powstała w 1901 roku, szybciej niż ta w Inowrocławiu. Miała ponad 100 latarni, które oświetlały Żnin oraz 465 odbiorców, co na ówczesny czas było dużym wynikiem. Placówka rozwija się w bardo dużym tempie, a ilość produkowanego gazu wzrosła kilka krotonie w przeciągu 24 lat, co skutkowało budową dodatkowego piece. Właśnie rozwój zakładu sprawił, że razem z „wodociągami”, ta część miasta stała się przemysłowo – komunalnym centrum Żnina i przyczyniła się do ogólnego przemysłowego rozwoju stolicy Pałuk.

W nowo otwartej gazowni mieszkańcy Żnina oraz powiatu będą mogli przyjść do biura i załatwić swoje bieżące sprawy. Miejsce to ma stać się pomostem pomiędzy oddziałem gazowniczym w Bydgoszczy a klientami w Żninie.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA