Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych – w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie na zaproszenie Dyrektor Aleksandry Adamskiej i Mariusza Sulińskiego – nauczyciela przedmiotów obronnych gościł w szkole Andrzej Jakubowski, nauczyciel historii, a także pracownik Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, który wygłosił wykład na temat „ Żołnierzy Wyklętych”.

 

fot. nadesłane

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowo – obronnym. Młodzież wysłuchała prelekcji o tworzeniu państwa podziemnego oraz obejrzała film przybliżający postać majora Zygmunta Szendzielarza pseudonim ”Łupaszka”. Wykład miał szczególną wartość, zawierał informacje, które nie są łatwo dostępne, a przypominają o powojennym polskim podziemiu antykomunistycznym.

Oprócz prelekcji towarzyszyła temu wystawa z Instytutu Pamięci Narodowej nawiązującej do Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA