Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

Już od siedmiu lat gminy z terenu powiatu żnińskiego biorą udział w Powiatowych Prezentacjach Stołów Wielkanocnych. W tym roku impreza odbyła się w Janowcu Wielkopolskim. 

Dzięki osobom, które wykazują wielki talent kulinarny sala gimnastyczna Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. pachniała najróżniejszymi potrawami wielkanocnymi , a prezentowane rękodzieła robiły na wszystkich oszałamiające wrażenie. Na stołach nie zabrakło przeróżnych odsłon jaj i babek oraz żurku, kiełbas, pasztetów i słodkości. Oprócz tradycyjnych potraw panie z Kół Gospodyń Wiejskich prezentowały wiele autorskich potraw, których każdy mógł spróbować. Czas śpiewem umilały "Pałuczanki" z Sarbinowa II oraz Folk-Rom Kapela

 

 

Swoje rękodzieła prezentowali: z terenu gminy Janowiec Wielkopolski - Maria Rakoczy, Janina Kozłowska, Elżbieta Kozłowska; z ternu gminy Barcin: Klub "ART" Pracownia Kujawy w Piechcinie, Uniwersytet III Wieku z Barcina oraz Jadwiga Dziurgiela; z terenu Gminy Rogowo: Kazimiera Nowak; z terenu Gminy Żnin: Helena i Stanisław Cygan oraz Elżbieta Kubera.

 

 

Stoły wielkanocne przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich: z terenu Gminy Barcin - KGW Kania, KGW Pturek, KGW Mamlicz, KGW Józefinka, KGW Barcin Wieś, Sołectwo Knieja, Sołectwo Dąbrówka Barcińska, Sołectow i świetlica Młodocin; z terenu Gminy Gąsawa - SKW Gąsawa, KGW "Babeczki" z Obudna; z terenu Gminy Rogowo - KG Lubcz, KGW "Złotniczanki", KGW Skórki, Sołectwo Grochowiska Księże i Sołectwo Niedźwiady; z terenu Gminy Żnin - KGW Białożewin, KGW Cerekwica, KGW Jadowniki Rycerskie, KGW Januszkowo, KGW Murczynek, KGW Wójin oraz KGW Żnin.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA