Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach odwiedzili siedzibę żnińskich mundurowych. Dzieci zwiedziły pomieszczenia, w których pracują policjanci, a które na co dzień nie są dostępne dla obywateli. Zobaczyły również sprzęt wykorzystywany  w codziennej służbie.

fot. KPP w Żninie


W piątek, 21 kwietnia Komendę Powiatową Policji w Żninie odwiedziły dwie grupy uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach. St. asp. Artur Kędzierski wspólnie z dzielnicowymi st. asp. Bartoszem Kubisiakiem i st. sierż. Dawidem Superczyńskim opowiedzieli o pracy policjantów. Zaprezentowali dzieciom stanowisko dowodzenia żnińskiej komendy. Przybliżyli procedurę przyjęcia zgłoszenia o interwencji i przypomnieli numery alarmowe służb ratowniczych. Następnie dzieci zwiedziły policyjny areszt oraz gabinet komendanta. Mundurowi pokazali sprzęt, jaki stróże prawa wykorzystują w codziennej służbie oraz umundurowanie wykorzystywane w czasie zabezpieczania imprez masowych.W dalszej części spotkania uczniowie udali się na dziedziniec komendy, gdzie czekali na nich przewodnicy psów służbowych: sierż. sztab. Dawid Jułga oraz st. sierż. Dariusz Śliwiński wspólnie ze swoimi podopiecznymi Ebenem i Nero. Przewodnicy opowiedzieli o pracy psów, a następnie przygotowali pokaz posłuszeństwa i pościgu za przestępcą. Pokazali również jak pies broni swojego pana przed napaścią.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również radiowóz. Dzieci bardzo chętnie siadały za kierownicą oraz w części przeznaczonej do przewozu osób zatrzymanych.

fot. KPP w Żninie


Policjanci w ramach działań profilaktycznych omówili tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę zwrócili na przemieszczanie się po właściwej stronie jezdni i korzystanie z przejść dla pieszych. Zachęcali również do korzystania z odblasków. Z dziećmi spotkał się również Polfinek – maskotka kujawsko- pomorskich mundurowych.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA