Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

Urząd Miejski w Żninie sfinansował i podarował dwa rowery elektryczne policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Mundurowi przy ich użyciu będą jeszcze skuteczniej patrolować ulice i parki.W miniony poniedziałek na dziedzińcu Komendy Powiatowej Burmistrz Żnina Roberta Luchowskiego przekazał żnińskim policjantom dwa rowery elektryczne. Do tej pory żniński garnizon dysponował czterem rowerami elektrycznymi: dwa przekazał Urząd Miejski w Barcinie, a kolejne dwa stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Pałuki – Wspólna Sprawa”. 

Patrole rowerowe skupią się w głównej mierze na terenach zielonych – skwerach, parkach, szlakach pieszych i rowerowych, a także w rejonie jezior. W czasie letnim to właśnie tam najczęściej dochodzi do niszczenia mienia – ławek, koszty na śmieci czy zakłócania porządku publicznego. Jednoślady sprawdzą się w szczególności tam, gdzie patrol pieszy mógłby być zbyt wolny, a z kolei radiowóz nie wjedzie.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA