Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

W Gminnym Domu Kultury w Rogowie, 12 maja przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w IV Przeglądzie Pieśni i Piosenek Maryjnych. Tym samym uczcili, przypadającą dzień później 100 rocznicę objawień fatimskich.

fot. Goniec Pałucki


Już od czterech lat Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mięcierzynie organizuje przeglądy pieśni i piosenek ku czci Maryi. Z roku na rok przeglądy te cieszą się wielkim zainteresowaniem. W tym roku do grona uczestników z Rogowa, Mięcierzyna, Modzerowa dołączyli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Gorzyc, Lisewa Kościelnego, Żnina, Janowca Wlkp., Gościeszyna oraz Szkoły Wokalnej z Inowrocławia i Gimnazjum z Gąsawy.

Uroczystego otwarcia IV Przeglądu dokonali dyrektorzy szkół Marta Warda i Kinga Grajek oraz ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Mateusza w Lubczu Tomasz Kołodziej, który również przybliżył publiczności historię objawień fatimskich. Jako pierwsza na scenie wystąpiła przewodnicząca jury Joanna Jatczyńska, która zapoczątkowała organizację Przeglądu.

Do oceny występów wszystkich uczestników zostało powołane jury w składzie: Joanna Jatczyńska, Wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski oraz Tomasz Rogacz.

Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów z poszczególnych kategorii oraz po burzliwych naradach komisja konkursowa podała zwycięzców.

W kategorii „Przedszkolaki” pierwsze miejsce ex aequo zajęły Maria Kubiak z Punktu Przedszkolnego SPSK w Lubczu oraz Oliwia Pracowiak z Punktu Przedszkolenego SPSK w Lubczu.

fot. Goniec Pałucki


W kategorii „Klasy I-III Szkoły Podstawowej” III miejsce zajął Adam Genge ze Szkoły Podstawowej SPSK w Mięcierzynie oraz Natalia Stołowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Gościeszynie. II miejsce zajęła Sara Mortek również ze Szkoły Podstawowej SPSK w Mięcierzynie. W tej kategorii zwyciężyła Hanna Erdman ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie.

fot. Goniec Pałucki


W kategorii „Klas IV-VI Szkół Podstawowych” III miejsce na podium zajął Hubert Dorabiała ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Rogowie. II miejsce zdobyła Martyna Ryszkiewicz ze Szkoły Wokalnej w Inowrocławiu. Na I miejscu na podium stanęła Agnieszka Rochowiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzycach.

fot. Goniec Pałucki


W kategorii „Gimnazjum” III miejsce zdobyła Weronika Wieczorek z Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie, II miejsce zajęła Aleksandra Lasecka z Zespołu Szkół Publicznych w Gąsawie. Zwyciężyła Antonina Ratajczyk z Gimnazjum SPSK w Modzerowie.

fot. Goniec Pałucki

W kategorii "Zespoły" I miejsce zajął zespół Confiteo.

fot. Goniec Pałucki

Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Maryja Moją Matką - Maryja Oczami Dziecka". I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych klas I-III zajęła Natalia Kucharska z SPSK w Modzerowie, II miejsce - Kacper Piasecki, III miejsce- Sara Mortek i Hubert Nowak. W kategorii "Klas IV - VI SP" I miejsce - Martyna Dybalska, II miejsce - Filip Liskowski, III miejsce - Justyna Konowalska i Justyna Winkel. Wyróżnienie pracy zdobył Bartosz Falkowski z SPSK w Modzerowie. W ostatniej kategorii "Gimnazjum" I miejsce zdobyła Paulina Derda, II miejsce - Joanna Siadak, III miejsce - Weronika Wieczorek.

Ponadto po raz pierwszy przyznano nagrodę publiczności, którą zdobyła Wiktoria Krysztofiak ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Rogowie.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA