Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

Wczoraj na ulicy 700-lecia, w pobliżu sklepu "Malinka" zapadła się część jezdni. Prawdopodobną przyczyną mogła być nieszczelność starej kanalizacji.

 

fot. Goniec Pałucki

Jak przekazał nam Dawid Kolasa, rzecznik prasowy Burmistrza Żnina, do zapadnięcia się jezdni doszło wskutek wypłukania ziemi pod powierzchnią kostki. Prawdopodobną przyczyną mogła być nieszczelność starej kanalizacji, ale należy wziąć pod uwagę również warunki atmosferyczne (deszcze) oraz duży ruch pojazdów na tej ulicy.

Warto zauważyć, że nie odbywa się to „z dnia na dzień”, ale są to procesy wielomiesięczne, a w wielu przypadkach wieloletnie

Dawid Kolasa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żninie

Burmistrz Żnina od dawna dostrzega potrzebę gruntownej przebudowy ul. 700-lecia. Jest już projekt, który był szeroko konsultowany z mieszkańcami i przedsiębiorcami z tej ulicy. Wstępnie planowano to zadanie na rok 2017, jednak ze względu na trwającą już przebudowę drogi wojewódzkiej nr 251, w ramach której lada moment będzie zamknięta ulica Dworcowa, zdecydowano o przełożeniu tej inwestycji na rok kolejny.  Na przebudowę ulicy 700-lecia Urząd Miejski w Żninie będzie starał się o uzyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Musimy zadowolić się bieżącą naprawą i uzbroić w cierpliwość. Podstawową przyczyną odstąpienia od prac w tym roku jest planowana rozbudowa i modernizacja drogi wojewódzkiej 251 (ul. Dworcowa). Proszę spróbować wyobrazić sobie sytuację, kiedy ul. Dworcowa jest zamknięta i jeszcze zamykamy ulicę 700-lecia. Dopiero wtedy zobaczylibyśmy, co oznacza zakorkowane miasto

Robert Luchowski, Burmistrz Żnina

Naprawa jezdni może potrwać do końca tygodnia. Szczegółowe koszty będą znane po zakończeniu, ale wstępne szacunki pozwalają mówić o kwotach rzędu 5 000 złotych.
REKLAMA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA