Imieniny: Artura, Brunona

INFO
OGŁOSZENIE

Dwóm mieszkankom gminy Żnin, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności za doprowadzenie instytucji, w której były zatrudnione, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Kobiety zostały zatrzymane. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żninie zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.

fot. KPP w Żninie


We wtorek, 13 czerwca dyrektor jednej z instytucji działającej na terenie Żnina, zawiadomił Komendę Powiatową  Policji w Żninie o nadużyciach finansowych, jakich dopuściły się jego pracowniczki. Z przekazanych informacji oraz ustaleń mundurowych wynikało, że 60-latka i 41-latka działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziły instytucję, w której były zatrudnione, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Przestępczy proceder polegał na wprowadzeniu w błąd dyrektora placówki, co do adresata przelewów bankowych. W rzeczywistości kobiety przyjmowały na swoje prywatne rachunki bankowe, pieniądze pochodzące z konta pokrzywdzonego, a przeznaczone na opłatę faktur VAT. Sprawczynie swoim działaniem w okresie od stycznia 2016 roku do czerwca 2017 roku naraziły poszkodowanego na straty w kwocie 221 468,14 zł.

Tego samego dnia kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. W środę, 14 czerwca Sąd Rejonowy w Żninie, II Wydział Karny na wniosek prokuratora, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP w Żninie

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy w toku prowadzonych czynności będą weryfikować kwotę strat, jaką rzeczywiście poniósł pokrzywdzony oraz czas, w którym dochodziło do przestępczego procederu. Za przestępstwo określone w art. 286§1 Kodeksu Karnego w związku z art. 294§1 Kodeksu Karnego, kobietom grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

AUTOPROMOCJA