Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

Drogi gminne w Lubczu, Cegielni czy w Niedźwiadach to jedne z wielu, które wymagają gruntownego remontu. Gmina Rogowo rozpoczęła właśnie kolejny etap "łatania" ubytków.

fot. Goniec Pałucki

Jak przekazała nam Danuta Perek z Urzędu Gminy w Rogowie w miejscowościach takich jak: Lubcz, Cotoń, Gostomka, Cegielnia, Skórki, Niedźwiady i Gościeszyn będą prowadzone prace związane  z uzupełnieniem ubytków powstałych na drogach gminnych utwardzanych kruszywem. Tym razem, na drogi nie zostanie wysypany gruz, a specjalnie przywiezione pociągiem ze śląskiej kopalni, kruszywo twarde. Nie jest to oczywiście utwardzenie stałe, a jedynie kolejny etap utwardzenia pod warstwę bitumiczną.

- Kruszywo twarde sypiemy na środku drogi, żeby nadać odpowiedni spadek. Ma to zapobiec szybkiemu oczkowaniu na drodze. Na ile takie działanie starczy, zależy od pogody. W przypadku gdy pojawią się niskie temperatury lub deszczowa pogoda, ubytki w nawierzchni mogą pojawić się szybciej. Dlatego kruszywo sypane jest na środek, aby nie "stała" woda i nie tworzyły się dziury. - mówiła Danuta Perek

Dziury na drogach gminnych to problem nie tylko w gminie Rogowo, ale i pozostałych gminach. Pozyskując środki z Unii Europejskiej sukcesywnie remontowane są drogi najczęściej użytkowane. Kiedy wszystkie drogi będą takie, o jakich marzymy? Jak wielokrotnie mówił wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski, pytany o gruntowne remonty dróg gminnych i położenie mikrodywaników: "Zapewnijmy mieszkańcom naszej gminy w pierwszej kolejności dojazd do domów, by mogli w deszczowe dni, gdy pojawi się błoto, dojechać do swoich posesji. Później pomyślimy o mikrodywanikach."

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA