Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jaromira, Justa

INFO
AUTOPROMOCJA

Dzisiaj, w godzinach porannych, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w miejscowości Pturek na drodze wojewódzkiej nr 251. Samochód ciężarowy, który przewoził sól, wjechał do przydrożnego rowu.

fot. KPP w Żninie

Dzisiaj, kilka minut po godz. 6.00 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Pturek na drodze wojewódzkiej nr 251 z udziałem pojazdu ciężarowego. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali samochód ciężarowy, którego kabina znajdowała się w przydrożnym rowie, a naczepa zajmowała lewy pas jezdni.

fot. KPP w Żninie

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący dafem, najprawdopodobniej w rezultacie awarii przewodu hamulcowego oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu.

Na szczęście 36-letni kierujący nie doznał obrażeń ciała. Nic się nie stało również innym użytkownikom drogi. W miejscu zdarzenia, przez kilka godzin, ruch odbywał się wahadłowo.

Policjanci apelują, o zachowanie rozsądku i ostrożności. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, a z pewnością dotrzemy bezpiecznie do wyznaczonego celu.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA