Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

W minioną sobotę, 8 czerwca br. w Restauracji Jutrzenka w Gołąbkach, Nadleśnictwo Gołąbki świętowało 100-lecie istnienia Lasów Państwowych. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć historię Nadleśnictwa przybyłym gościom oraz podziękować pracownikom za pomnażanie i ubogacanie zasobów przyrody na terenie naszego powiatu. W tym dniu przypadał również Dzień Leśnika.

W miniony weekend w Łabiszynie oraz w Lubostroniu miały miejsce X Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Wydarzenie to jest doskonałą okazją dla miłośników militariów oraz pasjonatów II wojny światowej do obejrzenia żywych lekcji historii, dzięki doskonale przygotowanym rekonstrukcjom. Tematyka tegorocznych Spotkań dotyczyła 10. Brygady Kawalerii i Pułkownika Maczka.

Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, rozbudował i zmodernizował infrastrukturę chłodniczą w centrum dystrybucyjnym w Żninie. W ceremonii otwarcia obiektu wzięli udział m.in. lokalni decydenci. Inwestycja o wartości 80 mln zł przyczyni się do wzmocnienia pozycji regionu jako istotnego punktu logistycznego w kraju.

Pałuki, malowniczy region historyczny - etnograficzny położony w województwie kujawsko – pomorskim, którego stolicą jest Żnin. To właśnie tutaj, w minioną niedzielę w Cukrowni Żnin odbył się Festiwal Kultury Pałuckiej.

20 marca rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników. W strajku tym biorą również udział rolnicy z terenu gminy Rogowo, którzy zablokowali część trasy S5 na wysokości miejscowości Łaziska. Gospodarze zapowiedzieli, że strajkować będą przez 7 dni.

AUTOPROMOCJA