Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Januarego, Konstancji

INFO

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy przykrą informację o śmierci bryg. mgr inż. Jarosława Umińskiego, emerytowanego strażaka Państwowej Straży Pożarnej, który był również zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W sobotę, 14 września, w ramach Rajdu Ziemi Kujawskiej do Żnina przyjechali posiadacze samochodów marki Jaguar. Przystanek i wystawa tych aut miała miejsce na żnińskim Rynku. 

Na dwóch cmentarzach z terenu naszego powiatu, a mianowicie na cmentarzu w Czewujewie i cmentarzu katolickim w Górze pod Żninem dochodzi do systematycznych kradzieży.

W dniu wczorajszym przedstawiciele władz samorządowych, osoby odpowiedzialne za inwestycję, wykonawca i uczniowie dokonali symbolicznego otwarcia nowo wybudowanej hali sportowej w systemie pasywnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Jej poświęcenia dokonał abp. Wojciech Polak, Prymas Polski.

7 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku Para Prezydencka wybrała 8 lektur na ósme czytanie.

Cytat dnia

"Żyj, po prostu prawdziwie żyj,
Dla ludzi życzliwość miej,
I jedną tę samą twarz.
A gdybyś miał choć raz wątpliwości cień,
To w sercu poszukaj swym
Przepisu na świat."

Bajm - Niby Nic

AUTOPROMOCJA