Imieniny: Ludwika, Piotra

INFO

28 sierpnia na żnińskim korcie rozegrane zostały XII Deblowe Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w tenisie ziemnym. Miały one charakter otwarty, więc udział w nich mogli wziąć również zawodnicy spoza naszego powiatu.

Do walki przy siatce w tę upalną niedzielę przystąpiło siedem duetów. W drodze losowania zostali podzieleni na dwie grupy, gdzie grali systemem "każdy z każdym". Pojedynek składał się z jednego seta do 6 zdobytych punktów. Zwycięzcy grup uzyskiwali awans do pojedynku finałowego, natomiast pary z drugich miejsc zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce.

Ostatecznie mistrzami powiatu zostali Tomasz Kuss i Krzysztof Kubacki (Żnin / Bydgoszcz), którzy w meczu finałowym pokonali 6:1 Marcina Jezierskiego i Ryszarda Posadzy (Żnin). Trzecie miejsce wywalczyli Sebastian Okoński / Ireneusz Bratz (Gorzyce / Żnin) po wygranej 6:4 z Kacprem Chodkiewiczem i Szymonem Gocem (Żnin).
Turniej przygotował i przeprowadził Marcin Jańczak.