Imieniny: Ludwika, Piotra

INFO

Marcelina Brelińska, zawodniczka Baszty MOS Żnin, w eliminacjach strefowych, które rozegrane zostały w Fojutowie , zajęła trzecie miejsce w grupie dziewczynek do lat 9. i tym samym wywalczyła awans do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Szachach.

Marcelina Brelińska

Do malowniczo położonego Fojutowa w powiecie tucholskim, pojechało czworo młodych zawodników żnińskiego klubu. Marcelina Brelińska w pięciu partiach wywalczyła 3 punkty - 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. Dało to  reprezentantce Baszty MOS Żnin trzecie miejsce i pewny awans do finałowych zawodów mistrzostw Polski 2017. W kategorii dziewczynek do lat 9 zwyciężyła Weronika Śliwicka z UKS OPP Toruń, która zdobyła  4,5 pkt., a druga była Krystyna Ziegert z Korony Gdańsk, z ilością 4 pkt..
Blisko sukcesu w postaci awansu do mistrzostw Polski była również Matylda Brelińska. Grająca w grupie dziewczynek do lat 11 żninianka zdobyła jednak w sześciu partiach 2 punkty, a to wystarczyło do zajęcia piątej pozycji – pierwszej, która awansu nie dawała. W grupie tej najlepsza okazała się Julia Stanowska z Włocławka (5,5 pkt.), wyprzedzając Agnieszkę Retz (Promień Kowalewo Pomorskie, 4,5 pkt.) oraz Kornelię Sivickis (UKS OPP Toruń, 4 pkt.).
W grupie chłopców do lat 13 barw Baszty MOS bronił Jakub Tański. W dziewięciu partiach zdobył 2,5 pkt., co dało mu czternaste miejsce. Wygrał Adam Kopaczewski (Rotmistrz Grudziądz).

W kategorii chłopców do lat 11 zagrał z kolei Wiktor Tański. Uzyskał identyczny wynik punktowy jak jego starszy brat, co dało mu pozycję osiemnastą.