Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

24 marca w gościnnych pomieszczeniach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin rozegrana została tegoroczna edycja Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach. W czterech kategoriach turniejowych zagrało 39 młodych zawodników. Walczyli systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund i przy tempie 15 minut na zawodnika.

fot. nadesłane


W kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie szachistki w grupie klas I-III i osiem w grupie klas IV-VI. Z tego też powodu zagrały one razem, ale przy zachowaniu odrębnych klasyfikacji.

W młodszej z grup zwyciężyła Marcelina Brelińska (SP 2 Żnin), wyprzedzając Klarę Chełminiak (ZSS „Trójka” Żnin).

W kategorii klas IV-VI z kompletem punktów triumfowała Matylda Brelińska (SP 2 Żnin). Srebrny medal zdobył Zuzanna Golińska, a brązowy Wiktoria Hałupka (obie NSP Bożejewice).

W grupie chłopców z klas I-III poza konkurencją był najmłodszy w całych mistrzostwach, 7-letni Dominik Bauza (SP 2 Żnin), który wygrał wszystkie partie i zdobył tytuł mistrza powiatu na rok 2017. Wicemistrzem został Antoni Prosianowski (ZSS „Trójka” Żnin), a brązowym medalistą Szymon Wiechetek (SP Gąsawa). Sklasyfikowano 13 zawodników.

Najciekawsza walka toczyła się wśród chłopców z klas IV-VI. O końcowych wynikach zadecydowała dopiero ostatnia runda, po której równą ilość punktów mieli Wiktor Tański (SP 2 Barcin) i Bartosz Kowalczewski (SP Gąsawa). Mistrzem powiatu został barcinianin, mający lepsze 0,50 pkt. wartościowanie Buchholza. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Leśniewski (SP 2 Żnin). Zagrało w tej grupie 16 zawodników.


Podczas zakończenia zawodów, zdobywcy trzech czołowych lokat z rąk Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Grażyny Szafraniak otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie. Wszyscy uczestnicy natomiast w trakcie imprezy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, zapewnionego przez Spółdzielnię Rolniczo-Handlową „Rolnik” ze Żnina.

Michał Krzyżaniak

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA