Imieniny: Rity, Donaty

INFO

30 lipca w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbył się drugi turniej z cyklu Szachowego Pucharu Lata 2016. W imprezie wystartowało siedmiu zawodników ze Żnina, Szubina i Gąsawy, którzy walczyli systemem kołowym przy tempie 10 minut na zawodnika.

O tym, że zawody rozegrane zostały w jednej łączonej grupie zadecydowało, zgłoszenie się w grupie A (otwartej) trzech zawodników, a w grupach B (zawodnicy z rankingiem do 1600) i C (dzieci do lat 10) – po dwóch. Ostatecznie najlepszym okazał się Piotr Konieczyński (Baszta MOS Żnin), który wygrał wszystkie partie i zdobył komplet 6 punktów. Drugie miejsce zajął Jerzy Śniadecki (Baszta MOS Żnin), a trzecie Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin) – po 4,5 pkt.
Piotr Konieczyński triumfował oczywiście również w klasyfikacji grupy A, w grupie B zwyciężył Wiktor Tański (Baszta MOS Żnin), a w grupie C – Bartosz Kowalczewski (SP Gąsawa).

Kolejne turnieje zaliczane do cyklu Pucharu Lata 2016 w szachach rozegrane zostaną 13 i 27 sierpnia. Każdemu z zawodników do końcowego wyniku zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki.