Imieniny: Rity, Donaty

INFO

13 sierpnia rozegrany został kolejny turniej zaliczany do klasyfikacji szachowego Pucharu Lata 2016. Udział w trzeciej eliminacji wzięło 13 zawodniczek i zawodników ze Żnina, Bydgoszczy, Gąsawy i Bożejewic.

W grupie A po raz kolejny dominowali szachiści Baszty MOS Żnin. triumfował Borys Paliwoda, zdobywając w siedmiu partiach 6,5 pkt. Drugi był Piotr Konieczyński (5,5 pkt.), a trzeci Jerzy Śniadecki (5 pkt.). Liderem klasyfikacji po trzech turniejach pozostał Konieczyński.
W grupie B (zawodnicy z rankingiem do 1600) sklasyfikowano tylko dwóch szachistów. Wygrał Wiktor Tański przed Jakubem Tańskim (obaj Baszta MOS Żnin).
W rywalizacji dzieci do lat 10 (grupa C) najlepszym okazał się Gracjan Bromirski (EMDEK Bydgoszcz) mający w dorobku 4 punkty. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Bartosz Kowalczewski (SP Gąsawa), który zapewnił już sobie triumf w tej kategorii. Trzecie miejsce w sobotnich zmaganiach wywalczyła Roksana Bromirska (EMDEK Bydgoszcz).