Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Dzielnicowy sierż. sztab. Paweł Klucz i Tomasz Kaniuka z MGOPS w Barcinie przeprowadzili wspólne działania profilaktyczne dla uczniów gimnazjum w Lubostroniu.

fot. KPP w Żninie

Z inicjatywy dzielnicowego z Posterunku Policji w Łabiszynie sierż. sztab. Pawła Klucza zorganizowano spotkanie z uczniami gimnazjum w Lubostroniu. Zajęcia wspólnie z dzielnicowym prowadził pan Tomasz Kaniuka – koordynator do spraw przemocy w Miejsko – Gminnym Ośrodku pomocy Społecznej w Barcinie. Dzielnicowy i koordynator szczegółowo omawiali tematykę przemocy zarówno w szkole, jak i poza nią. Mundurowy przedstawił definicję przemocy oraz jej poszczególne rodzaje, które poparł przykładami.

fot. KPP w Żninie

Opowiedział o procedurze tak zwanej „niebieskiej karty”. Zreferował w jaki sposób, postępują poszczególne służby i w stosunku do kogo taka procedura może być wdrożona. Omówił również jakie konsekwencja prawne grożą za stosowanie przemocy. Tomasz Kaniuka przedstawił gimnazjalistom program wczesnej interwencji „FreD goes net” , którego adresatem są młode osoby w wieku 14-21 lat, które zażyły zabronione substancje w sposób okazjonalny. Koordynator omówił cel programu, procedurę, wskazał osoby, które mogą uczestniczyć w programie oraz jakie korzyści niesie on dla uczestników.

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA